Webform Pay (6.x-1.0-beta1) - en to ja translation catalogue (13 entries)

en: Disabled
ja: 無効

en: Width
ja: 幅

en: Payment
ja: 決済

en: Webform
ja: ウェブフォーム

en: Default value
ja: デフォルト値

en: The default value of the field.
ja: フィールドのデフォルト値。

en: Width of the textfield.
ja: テキストフィールドの幅。

en: Make this field non-editable. Useful for setting an unchangeable default value.
ja: このフィールドを編集できなくします。変更できないデフォルトの値を設定するのに役立ちます。

en: Leaving blank will use the default size.
ja: 空欄にするとデフォルトのサイズを使用します。

en: Label placed to the left of the textfield
ja: テキストフィールドの左に配置されるラベル

en: Examples: $, #, -.
ja: 例: $、#、-

en: Label placed to the right of the textfield
ja: テキストフィールドの右に配置されるラベル

en: Examples: lb, kg, %.
ja: 例: lb、kg、%
