Webform Remote Post (6.x-1.0) - en to it translation catalogue (10 entries)

en: Status
it: Stato

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: Enable
it: Abilita

en: Disable
it: Disattiva

en: Disabled
it: Disattivato

en: Enabled
it: Attivato

en: Label
it: Etichetta

en: Add
it: Aggiungi

en: About
it: Informazioni
