Webform Report (6.x-1.10) - en to fr translation catalogue (42 entries)

en: Title
fr: Titre

en: delete
fr: supprimer

en: Delete
fr: Supprimer

en: Edit
fr: Modifier

en: none
fr: aucun(e)

en: edit
fr: modifier

en: Update
fr: Mettre à jour

en: Time
fr: Heure

en: View
fr: Voir

en: results
fr: résultats

en: User
fr: Utilisateur

en: Submitted
fr: Soumis

en: Sort order
fr: Ordre de tri

en: Display options
fr: Options d'affichage

en: Anonymous
fr: Anonyme

en: Ascending
fr: Ascendant

en: Descending
fr: Descendant

en: IP Address
fr: Adresse IP

en: anonymous
fr: anonyme

en: equals
fr: égale

en: Publish
fr: Publier

en: You must select a form
fr: Vous devez sélectionner un formulaire

en: You must select a field
fr: Vous devez sélectionner un champ

en: You must specify a filter value
fr: Vous devez spécifier une valeur de filtre

en: You must select at least one component
fr: Vous devez sélectionner au moins un composant

en: The description will be displayed at the top of the report page
fr: La description sera affichée en haut de la page du rapport

en: Select a webform
fr: Choisir un formulaire

en: Select a field
fr: Choisir un champ

en: Key field
fr: Clef de champ

en: begins with
fr: commence par

en: contains
fr: contient

en: does not contain
fr: ne contient pas

en: Filter Type
fr: Type de filtre

en: Include components
fr: Inclure des composants

en: Show date
fr: Afficher la date

en: Show time
fr: Afficher l'heure

en: Show user
fr: Afficher l'utilisateur

en: Show IP Address
fr: Afficher l'adresse IP

en: Show edit link
fr: Afficher le lien de modification

en: Results per page
fr: Résultats par page

en:  Next >
fr:  Suivant >

en: Edit link
fr: Lien de modification
