Webform Report (6.x-2.0-rc2) - en to it translation catalogue (39 entries)

en: Title
it: Titolo

en: delete
it: elimina

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: Type
it: Tipo

en: Description
it: Descrizione

en: Edit
it: Modifica

en: Search
it: Cerca

en: Reset
it: Ripristina

en: none
it: nessuno

en: Name
it: Nome

en: edit
it: modifica

en: Export
it: Esporta

en: Update
it: Aggiorna

en: View
it: Visualizza

en: Format
it: Formato

en: results
it: risultati

en: Text
it: Testo

en: Options
it: Opzioni

en: Configuration
it: Configurazione

en: Ascending
it: Crescente

en: Descending
it: Decrescente

en: Add Filter
it: Aggiungi Filtro

en: Option
it: Opzione

en: Filters
it: Filtri

en: Order
it: Ordinamento

en: Hidden
it: Nascosto

en: equals
it: uguale a

en: PHP Code
it: Codice PHP

en: Export format
it: Esporta formato

en: begins with
it: inizia con

en: contains
it: contiene

en: Comma (,)
it: Virgola (,)

en: Semicolon (;)
it: Punto e virgola (;)

en: Colon (:)
it: Due punti (:)

en: Period (.)
it: Punto (.)

en: Space ( )
it: Spazio ( )

en: between
it: tra

en: Sort By
it: Ordina Per
