Webform Report (6.x-2.1) - en to hi translation catalogue (34 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: delete
hi: मिटाएँ

en: Delete
hi: मिटायें

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Type
hi: प्रकार

en: Description
hi: उल्लेख

en: view
hi: देखें

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Search
hi: खोज

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: Weight
hi: मान

en: none
hi: कोई नहीं

en: Name
hi: नाम

en: edit
hi: संपादन करें

en: Export
hi: निर्यात करें।

en: Update
hi: नवीनीकरण

en: View
hi: देखें

en: Format
hi: प्रारूप

en: results
hi: परिणाम

en: Text
hi: लेख

en: Options
hi: विकल्प

en: Configuration
hi: विन्यास

en: Ascending
hi: आरोही

en: Descending
hi: अवरोही

en: Option
hi: विकल्प

en: Filters
hi: फ़िल्टर

en: Order
hi: क्रम

en: Hidden
hi: छुपा हुआ

en: Delimiter
hi: सीमाँकक

en: PHP Code
hi: पीएचपी कोड

en: contains
hi: शामिल हैं

en: Numeric
hi: संख्यकिक

en: between
hi: बीच में

en: Submission
hi: प्रस्तुति
