Webform Report (6.x-2.1) - en to ja translation catalogue (50 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: delete
ja: 削除

en: Delete
ja: 削除

en: Operations
ja: 操作

en: Type
ja: タイプ

en: Description
ja: 説明

en: view
ja: ビュー

en: Edit
ja: 編集

en: Search
ja: 検索

en: Reset
ja: リセット

en: Weight
ja: ウェイト

en: none
ja: なし

en: Name
ja: 名前

en: edit
ja: 編集

en: Export
ja: エクスポート

en: Update
ja: 更新

en: View
ja: ビュー

en: Format
ja: フォーマット

en: results
ja: 結果

en: Text
ja: テキスト

en: Options
ja: オプション

en: Configuration
ja: 環境設定

en: Ascending
ja: 昇順

en: Descending
ja: 降順

en: Add Filter
ja: フィルターを追加

en: Option
ja: オプション

en: Filters
ja: フィルター

en: Order
ja: オーダー

en: Hidden
ja: 非表示

en: Delimiter
ja: 分割文字

en: equals
ja: 等しい

en: Webform
ja: ウェブフォーム

en: PHP Code
ja: PHPコード

en: Export format
ja: 出力書式

en: begins with
ja: 以下で始まる

en: contains
ja: 含む

en: does not contain
ja: 含まない

en: Report
ja: レポート

en: Edit Link
ja: リンクの編集

en: Comma (,)
ja: カンマ(,)

en: Tab (\t)
ja: タブ (\t)

en: Semicolon (;)
ja: セミコロン(;)

en: Colon (:)
ja: コロン(:)

en: Pipe (|)
ja: パイプ(|)

en: Period (.)
ja: ピリオド ( . )

en: Space ( )
ja: 半角空白( )

en: Numeric
ja: 数値

en: between
ja: 範囲内

en: Sort By
ja: 並び替え

en: Submission
ja: 送信
