Webform Report (6.x-2.0) - en to fr translation catalogue (53 entries)

en: Title
fr: Titre

en: delete
fr: supprimer

en: Delete
fr: Supprimer

en: Operations
fr: Actions

en: Edit
fr: Modifier

en: Search
fr: Rechercher

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: none
fr: aucun(e)

en: Name
fr: Nom

en: edit
fr: modifier

en: Export
fr: Exporter

en: Update
fr: Mettre à jour

en: View
fr: Voir

en: results
fr: résultats

en: Text
fr: Texte

en: Delete this item
fr: Supprimer cet élément

en: Move item up
fr: Déplacer vers le haut

en: Move item down
fr: Déplacer vers le bas

en: Ascending
fr: Ascendant

en: Descending
fr: Descendant

en: Add Filter
fr: Ajouter un filtre

en: Filters
fr: Filtres

en: Order
fr: Ordre

en: Hidden
fr: Caché

en: Delimiter
fr: Délimiteur

en: equals
fr: égale

en: greater than
fr: supérieur à

en: less than
fr: inférieur à

en: PHP Code
fr: Code PHP

en: Export format
fr: Format d'export

en: The description will be displayed at the top of the report page
fr: La description sera affichée en haut de la page du rapport

en: Select a field
fr: Choisir un champ

en: begins with
fr: commence par

en: contains
fr: contient

en: does not contain
fr: ne contient pas

en: Filter Type
fr: Type de filtre

en: Results per page
fr: Résultats par page

en: Download as CSV
fr: Télécharger en tant que CSV

en: Edit Link
fr: Lien de modification

en: Comma (,)
fr: Virgule (,)

en: Tab (\t)
fr: Tabulation (\t)

en: Semicolon (;)
fr: Point-virgule (;)

en: Colon (:)
fr: Deux-points (:)

en: Period (.)
fr: Point (.)

en: Space ( )
fr: Espace ( )

en: Delete Link
fr: Lien de suppression

en: between
fr: entre

en: is empty
fr: est vide

en: Sort By
fr: Trier par

en: Export Options
fr: Options d'exportation

en: is not empty
fr: n'est pas vide

en: Add Column
fr: Ajouter une colonne

en: Add Sort
fr: Ajouter un tri
