Webform Report (6.x-2.0) - en to id translation catalogue (29 entries)

en: Title
id: Judul

en: delete
id: hapus

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: Type
id: Jenis

en: Description
id: Deskripsi

en: Edit
id: Sunting

en: Search
id: Pencarian

en: none
id: tidak ada

en: Name
id: Nama

en: Export
id: Ekspor

en: Update
id: Perbarui

en: View
id: Lihat

en: results
id: hasil

en: Text
id: Teks

en: Options
id: Opsi

en: Configuration
id: Konfigurasi

en: Ascending
id: Menaik

en: Descending
id: Menurun

en: Option
id: Opsi

en: Filters
id: Filter

en: Order
id: Urutan

en: Hidden
id: Tersembunyi

en: Delimiter
id: Pembatas

en: PHP Code
id: Kode PHP

en: begins with
id: dimulai dengan

en: contains
id: mengandung

en: Edit Link
id: Sunting tautan

en: between
id: antara
