Webform Report (6.x-2.1) - en to pt translation catalogue (50 entries)

en: Title
pt: Título

en: delete
pt: apagar

en: Delete
pt: Apagar

en: Operations
pt: Operações

en: Type
pt: Tipo

en: Description
pt: Descrição

en: view
pt: ver

en: Edit
pt: Editar

en: Search
pt: Buscar

en: Reset
pt: Redefinir

en: Weight
pt: Peso

en: none
pt: nenhum

en: Name
pt: Nome

en: edit
pt: editar

en: Export
pt: Exportar

en: Update
pt: Atualizar

en: View
pt: Ver

en: Format
pt: Formato

en: results
pt: resultados

en: Text
pt: Texto

en: Options
pt: Opções

en: Delete this item
pt: Excluir este item

en: Configuration
pt: Configurações

en: Ascending
pt: Crescente

en: Descending
pt: Decrescente

en: Add Filter
pt: Adicionar filtros

en: Option
pt: Opção

en: Filters
pt: Filtros

en: Order
pt: Pedido

en: Hidden
pt: Oculto

en: Delimiter
pt: Delimitador

en: equals
pt: igual

en: greater than
pt: maior que

en: less than
pt: menor que

en: PHP Code
pt: Código PHP

en: Export format
pt: Formato de exportação

en: begins with
pt: começa com

en: contains
pt: contendo

en: Results per page
pt: Resultados por página

en: Report
pt: Relatório

en: Edit Link
pt: Editar Link

en: Comma (,)
pt: Vírgula (,)

en: Semicolon (;)
pt: Ponto e vírgula (;)

en: Colon (:)
pt: Dois pontos (:)

en: Period (.)
pt: Ponto (.)

en: Space ( )
pt: Espaço ( )

en: Numeric
pt: Numérico

en: between
pt: entre

en: Sort By
pt: Ordenar Por

en: Submission
pt: Submissão
