Webform Report (6.x-2.1) - en to tr translation catalogue (50 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: delete
tr: sil

en: Delete
tr: Sil

en: Operations
tr: İşlemler

en: Type
tr: Tip

en: Description
tr: Açıklama

en: view
tr: görüntüle

en: Edit
tr: Düzenle

en: Search
tr: Ara

en: Reset
tr: Sıfırla

en: Weight
tr: Ağırlık

en: none
tr: hiçbiri

en: Name
tr: İsim

en: edit
tr: düzenle

en: Export
tr: Dışarı aktar

en: Update
tr: Güncelle

en: View
tr: Görüntüle

en: Format
tr: Biçim

en: results
tr: sonuçlar

en: Text
tr: Metin

en: Options
tr: Seçenekler

en: Configuration
tr: Yapılandırma

en: Ascending
tr: Artan

en: Descending
tr: Azalan

en: Add Filter
tr: Filtre Ekle

en: Option
tr: Seçenek

en: Filters
tr: Süzgeçler

en: Order
tr: Sıralama

en: Hidden
tr: Gizli

en: Delimiter
tr: Ayırıcı

en: equals
tr: eşittir

en: greater than
tr: büyüktür

en: less than
tr: küçüktür

en: PHP Code
tr: PHP Kodu

en: Export format
tr: Aktarım formatı

en: contains
tr: içeriyor

en: Filter Type
tr: Filtre tipi

en: Report
tr: Rapor

en: Edit Link
tr: Bağlantıyı Düzenle

en: Comma (,)
tr: Virgül (,)

en: Tab (\t)
tr: Sekme (\t)

en: Semicolon (;)
tr: Noktalı virgül (;)

en: Colon (:)
tr: İki nokta üst üste (:)

en: Pipe (|)
tr: Çizgi (|)

en: Period (.)
tr: Nokta (.)

en: Space ( )
tr: Boşluk ( )

en: Numeric
tr: Sayısal

en: between
tr: arasında

en: Sort By
tr: Sıralama Yönü

en: Submission
tr: Gönderim
