Webform Simple Payments (6.x-1.0-beta1) - en to cy translation catalogue (13 entries)

en: Disabled
cy: Wedi ei analluogi

en: Width
cy: Lled

en: Payment
cy: Taliad

en: Webform
cy: Ffurf gwe

en: Default value
cy: Gwerth rhagosod

en: The default value of the field.
cy: Gwerth rhagosod o'r maes.

en: Width of the textfield.
cy: Lled o'r  maes testun.

en: Make this field non-editable. Useful for setting an unchangeable default value.
cy: Llunio'r maes yma fel na ellir ei olygu. Defnyddiol ar gyfer gosod gwerth rhagosod na ellir ei newid.

en: Leaving blank will use the default size.
cy: Bydd ei adael yn wag yn defnyddio maint rhagosod.

en: Label placed to the left of the textfield
cy: Label wedi ei leoli ar y chwith i'r maes testun

en: Examples: $, #, -.
cy: Enghreiffitau:$,#,-.

en: Label placed to the right of the textfield
cy: Label yn cael ei leoli i'r dde y maes testun.

en: Examples: lb, kg, %.
cy: Enghreifftiau: lb, kg, %
