Webform Simple Payments (6.x-1.0-beta1) - en to fr translation catalogue (13 entries)

en: Disabled
fr: Désactivé

en: Width
fr: Largeur

en: Payment
fr: Paiement

en: Pay
fr: Payer

en: Default value
fr: Valeur par défaut

en: The default value of the field.
fr: La valeur par défaut du champ.

en: Width of the textfield.
fr: Largeur du champ texte (textfield).

en: Make this field non-editable. Useful for setting an unchangeable default value.
fr: Rendre ce champ non-éditable. Utile pour fournir une valeur par défaut non modifiable.

en: Leaving blank will use the default size.
fr: Si vous laissez vide, la dimension par défaut sera utilisée.

en: Label placed to the left of the textfield
fr: Etiquette placée à la gauche du champ texte

en: Examples: $, #, -.
fr: Exemples : $, #, -.

en: Label placed to the right of the textfield
fr: Etiquette placée à la droite du champ texte

en: Examples: lb, kg, %.
fr: Exemple s: lb, kg, %.
