Webform Simple Payments (6.x-1.0-beta1) - en to hu translation catalogue (13 entries)

en: Disabled
hu: Tiltott

en: Width
hu: Szélesség

en: Payment
hu: Fizetés

en: Webform
hu: Űrlap

en: Default value
hu: Alapértelmezett érték

en: The default value of the field.
hu: A mező alapértelmezett értéke.

en: Width of the textfield.
hu: A szövegmező hossza.

en: Make this field non-editable. Useful for setting an unchangeable default value.
hu: A mező szerkeszthetőségének letiltása. Hasznos az alapértelmezett, állandó értékkel rendelkező mezőknél.

en: Leaving blank will use the default size.
hu: Ha üres, marad az alapértelmezett méret.

en: Label placed to the left of the textfield
hu: A szöveg mező bal oldalára helyezett címke

en: Examples: $, #, -.
hu: Például $, #, -.

en: Label placed to the right of the textfield
hu: A szöveg mező jobb oldalára helyezett címke

en: Examples: lb, kg, %.
hu: Például kg, cm, %.
