Webform Simple Payments (6.x-1.0-beta1) - en to uk translation catalogue (10 entries)

en: Disabled
uk: Вимкнено

en: Width
uk: Ширина

en: Payment
uk: Оплата

en: Webform
uk: Опитувач

en: Default value
uk: Базове значення

en: The default value of the field.
uk: Базове значення цього поля

en: Width of the textfield.
uk: Ширина текстового поля

en: Label placed to the left of the textfield
uk: Мітка, розташована в лівій частині поля.

en: Label placed to the right of the textfield
uk: Мітка, розташована справа від текстового поля.

en: Examples: lb, kg, %.
uk: Приклади: lb, kg, %.
