Webform Simplenews Component (6.x-1.0) - en to it translation catalogue (8 entries)

en: Action
it: Azione

en: Width
it: Larghezza

en: Submissions
it: Inserimenti

en: Width of the textfield.
it: Larghezza del campo.

en: User email as default
it: Email dell'utente come valore predefinito

en: Set the default value of this field to the user email, if he/she is logged in.
it: Imposta il valore predefinito di questo campo all'indirizzo email, se registrato.

en: Leaving blank will use the default size.
it: Lasciandolo vuoto verrà usata la dimensione predefinita.

en: %value is not a valid email address.
it: %value non è un indirizzo email valido.
