Webform Simplenews Component (6.x-1.0) - en to ja translation catalogue (11 entries)

en: Action
ja: アクション

en: Width
ja: 幅

en: Submissions
ja: 送信内容

en: Webform
ja: ウェブフォーム

en: Width of the textfield.
ja: テキストフィールドの幅。

en: User email as default
ja: ユーザーのメールアドレスをデフォルトで使用

en: Set the default value of this field to the user email, if he/she is logged in.
ja: ログインユーザーであれば、そのユーザーのメールアドレスをこのフィールドのデフォルトの値にセットします。

en: Subscription
ja: 配信登録

en: Newsletter
ja: ニュースレター

en: Leaving blank will use the default size.
ja: 空欄にするとデフォルトのサイズを使用します。

en: %value is not a valid email address.
ja: %value はメールアドレスとして正しくありません。
