Webform Simplenews Component (6.x-1.0) - en to pt translation catalogue (9 entries)

en: Action
pt: Ação

en: Width
pt: Largura

en: Submissions
pt: Submissões

en: Webform
pt: Formulário

en: Width of the textfield.
pt: Largura do campo de texto.

en: User email as default
pt: Usar email do utilizador

en: Set the default value of this field to the user email, if he/she is logged in.
pt: Define o valor padrão para este campo como sendo o email do utilizador, se ele ou ela estiver logado.

en: Subscription
pt: Subscrição

en: Leaving blank will use the default size.
pt: Deixar em branco para usar o tamanho predefinido.
