Webform Simplenews Component (6.x-1.0) - en to uk translation catalogue (11 entries)

en: Action
uk: Дія

en: Width
uk: Ширина

en: Submissions
uk: Надсилання

en: Webform
uk: Вебформа

en: Width of the textfield.
uk: Ширина текстового поля

en: User email as default
uk: Електронна пошта користувача базово

en: Set the default value of this field to the user email, if he/she is logged in.
uk: Внести за промовчаннями в це поле адресу електронної пошти користувача, якщо він/вона увійшли на сайт.

en: Subscription
uk: Підписка

en: Newsletter
uk: Розсилання

en: Leaving blank will use the default size.
uk: Якщо не заповнювати, буде використано базовий розмір.

en: %value is not a valid email address.
uk: Уведена неприпустима адреса: '%value'. Виправте адресу email.
