Webform Structured Text (6.x-1.6) - en to de translation catalogue (26 entries)

en: digits
de: Ziffern

en: characters
de: Zeichen

en: 1st
de: 1.

en: 2nd
de: 2.

en: 3rd
de: 3.

en: 4th
de: 4.

en: 5th
de: 5.

en: 6th
de: 6.

en: 7th
de: 7.

en: 8th
de: 8.

en: 9th
de: 9.

en: 10th
de: 10.

en: 11th
de: 11.

en: 12th
de: 12.

en: 13th
de: 13.

en: 14th
de: 14.

en: 15th
de: 15.

en: Webform
de: Webformular

en: Left Blank
de: Leer gelassen

en: User entered value
de: Benutzer hat einen Wert eingetragen

en: character
de: Zeichen

en: digit
de: Ziffer

en: and
de: und

en: 1 character | @count characters
de[0]: 1 Zeichen
de[1]: @count Zeichen

en: Submission ID
de: Eingaben-ID

en: Placeholders
de: Platzhalter
