Webform Structured Text (6.x-1.8) - en to ja translation catalogue (12 entries)

en: digits
ja: 数字

en: characters
ja: 文字

en: Webform
ja: ウェブフォーム

en: Default value
ja: デフォルト値

en: Left Blank
ja: 無回答

en: User entered value
ja: ユーザーが入力した値

en: digit
ja: 数字

en: and
ja: かつ

en: 1 character | @count characters
ja[0]: 1文字
ja[1]: @count 文字

en: Unique
ja: ユニーク

en: Check that all entered values for this field are unique. The same value is not allowed to be used twice.
ja: このフィールドに入力した値が、それぞれ重複しない固有のものかどうか確認して下さい。同じ値を二度使用することはできません。

en: Submission ID
ja: 送信ID
