Webform Structured Text (6.x-1.8) - en to it translation catalogue (9 entries)

en: characters
it: caratteri

en: Default value
it: Valore predefinito

en: Left Blank
it: Lasciato in bianco

en: User entered value
it: L'utente ha inserito i valori

en: and
it: e

en: 1 character | @count characters
it[0]: 1 carattere
it[1]: @count caratteri

en: Unique
it: Univoco

en: Check that all entered values for this field are unique. The same value is not allowed to be used twice.
it: Verifica che tutti i valori inseriti in questo campo siano univoci. Non sarà consentito l'inserimento di uno stesso valore più di una volta.

en: Submission ID
it: ID dell'invio
