Webform Structured Text (6.x-1.8) - en to pt translation catalogue (9 entries)

en: characters
pt: caracteres

en: Default value
pt: Valor padrão

en: Left Blank
pt: Deixado em branco

en: User entered value
pt: Valor inserido pelo usuário

en: and
pt: e

en: 1 character | @count characters
pt[0]: 1 caractere
pt[1]: @count caracteres

en: Unique
pt: Único

en: Check that all entered values for this field are unique. The same value is not allowed to be used twice.
pt: Verifique se todos os valores preenchidos para este campo são únicos. Não é permitido usar o mesmo valor mais de uma vez.

en: Submission ID
pt: ID da submissão
