Webform TabIndex (6.x-1.51) - en to pt translation catalogue (16 entries)

en: Title
pt: Título

en: Operations
pt: Operações

en: Type
pt: Tipo

en: Download
pt: Descarregar

en: Edit
pt: Editar

en: Name
pt: Nome

en: View
pt: Mostrar

en: Table
pt: Tabela

en: Save changes
pt: Guardar alterações

en: Clear
pt: Limpar

en: Submissions
pt: Submissões

en: Analysis
pt: Análise

en: Webform
pt: Formulário

en: Webform is currently not enabled on any content types.
pt: O Webform ainda não está ativado para nenhum tipo de conteúdo.

en: Visit the <a href="!url">Webform settings</a> page and enable Webform on at least one content type.
pt: Visite o <a href="!url">Configuração de formulário web</a> página e criar um Formulário da web em pelo menos um tipo de conteúdo.

en: There are currently no webforms on your site. Create a !types piece of content.
pt: Atualmente não há formulários no seu site. Criar !types uma peça de conteúdo.
