Webform View Reference Component (6.x-1.0-beta1) - en to bs translation catalogue (9 entries)

en: View arguments
bs: View argumenti

en: Existing Views
bs: Postojeći Views

en: Select list
bs: Select lista

en: Default value
bs: Defaultne postavke

en: Advanced - Nodes that can be referenced (View)
bs: Napredno - Nodovi koji mogu biti referencirani (View)

en: Provide a comma separated list of arguments to pass to the view.
bs: Unesite comma ograničenu listu argumenata da proslijedite u view.

en: View used to select the nodes
bs: View koji se koristi za odabir nodova.

en: <p>Choose the "Views module" view that selects the nodes that can be referenced.<br />Note:</p>
bs: <p>Izaberi "Views module" view koji se koristi za odabir nodova koji mogu biti referencirani.<br />Napomena:</p>

en: <ul><li>Only views that have fields will work for this purpose.</li><li>This will discard the "Content types" settings above. Use the view's "filters" section instead.</li><li>Use the view's "fields" section to display additional informations about candidate nodes on node creation/edition form.</li><li>Use the view's "sort criteria" section to determine the order in which candidate nodes will be displayed.</li></ul>
bs: <ul><li>Samo oni views-i koji imaju polja se mogu koristiti u ove svrhe.</li><li>Ovo će poništiti "Content types" postavke iznad. Umjesto toga koristite view "filters" sekciju.</li><li>Koristite view "fields" sekciju da prikažete dodatne informacije o nodu na formi za kreiranje/izmjene noda.</li><li>Koristite view "sort criteria" sekciju da odredite raspored u kojem će odabrani nodovi biti prikazani.</li></ul>
