Webform View Reference Component (6.x-1.0-beta2) - en to fi translation catalogue (23 entries)

en: view
fi: näkymä

en: Multiple
fi: Monivalinta

en: View arguments
fi: Näytön argumentit

en: Existing Views
fi: Olemassaolevat näkymät

en: Default Views
fi: Oletusnäkymät

en: Select list
fi: Valintalista

en: Webform
fi: Web-lomake

en: Default value
fi: Oletusarvo

en: The default value of the field. For multiple selects use commas to separate multiple defaults.
fi: Kentän oletusarvoinen arvo. Monivalintaa varten käytä pilkkuja erotellaksesi oletusarvot, joissa on monta kohtaa.

en: Check this option if the user should be allowed to choose multiple values.
fi: Valitse tämä, jos käyttäjän on sallittua valita useita arvoja.

en: Listbox
fi: Listalaatikko

en: Check this option if you want the select component to be of listbox type instead of radiobuttons or checkboxes.
fi: Valitse tämä, jos haluat esittää valittavat komponentit listbox-tyyppisesti radiobutton- tai checkbox-esitystavan sijaan.

en: select...
fi: valitse...

en: Basic textfield type.
fi: Perustyyppinen tekstikenttä.

en: Provide a comma separated list of arguments to pass to the view.
fi: Syötä pilkuin eroteltu lista näkymälle syötettävistä argumenteista.

en: Radios
fi: Radionapit

en: Options within the select list must be unique. The following keys have been used multiple times:
fi: Tässä listassa listattujen vaihtoehtojen on oltava yksilöllisiä. Seuraavia arvoja on käytetty useamman kerran:

en: New select list
fi: Uusi valintalista

en: Checkboxes
fi: Valintaruudut

en: New checkboxes
fi: Uudet valintaruudut

en: New radios
fi: Uudet radionapit

en: <ul><li>Only views that have fields will work for this purpose.</li><li>This will discard the "Content types" settings above. Use the view's "filters" section instead.</li><li>Use the view's "fields" section to display additional informations about candidate nodes on node creation/edition form.</li><li>Use the view's "sort criteria" section to determine the order in which candidate nodes will be displayed.</li></ul>
fi: <ul><li>Ainoastaan kenttiä sisältävät näkymät toimivat tässä.</li><li>Tämä ohittaa ylläolevan "Sisältötyypit" asetuksen. Käytä sen sijaan näkymien "suodattimet" osiota.</li><li>Käytä näkymien "suodattimet" osiota näyttääksesi lisätietoa kandidaateista solmujen luonti- ja muokkaussivulla.</li><li>Käytä näkymien "lajittelutapa" osiota määrittääksesi mitkä solmukandidaatit näytetään.</li></ul>

en: Other...
fi: Muu...
