Webform View Reference Component (6.x-1.0-beta3) - en to ja translation catalogue (17 entries)

en: view
ja: ビュー

en: - None -
ja: - なし -

en: Multiple
ja: 複数

en: View arguments
ja: ビューの引数

en: Existing Views
ja: 既存のビュー

en: Default Views
ja: デフォルトビュー

en: Node title
ja: ノードタイトル

en: Webform
ja: ウェブフォーム

en: Default value
ja: デフォルト値

en: The default value of the field. For multiple selects use commas to separate multiple defaults.
ja: フィールドのデフォルトの値。複数の選択肢を指定する場合はカンマ区切りで入力してください。

en: Check this option if the user should be allowed to choose multiple values.
ja: このオプションにチェックを入れると、ユーザーが複数の値を選択できるようになります。

en: Listbox
ja: リストボックス

en: Basic textfield type.
ja: ベーシックなテキストフィールドのタイプです。

en: Advanced - Nodes that can be referenced (View)
ja: 高度な設定 - 参照するノード（ビュー）

en: Provide a comma separated list of arguments to pass to the view.
ja: ビューへ渡す引数のリストをコンマ（,）で区切って設定してください。

en: - Select -
ja: - 選択 -

en: Other...
ja: その他
