Webform View Reference Component (6.x-1.0-beta3) - en to pl translation catalogue (19 entries)

en: view
pl: przeglądaj

en: - None -
pl: - Brak -

en: Multiple
pl: Wielokrotny

en: View arguments
pl: Argumenty widoku

en: Existing Views
pl: Istniejące widoki

en: Default Views
pl: Domyślne widoki

en: Node title
pl: Tytuł zawartości

en: Webform
pl: Formularz

en: Default value
pl: Wartość domyślna

en: The default value of the field. For multiple selects use commas to separate multiple defaults.
pl: Domyślna wartość pola. Dla wielu opcji, użyj przecinka do ich rozdzielenia.

en: Check this option if the user should be allowed to choose multiple values.
pl: Zaznacz tę opcję, jeśli użytkownik powinien mieć możliwość wyboru wielu wartości.

en: Listbox
pl: Kontrolka listy

en: Check this option if you want the select component to be of listbox type instead of radiobuttons or checkboxes.
pl: Zaznacz tą opcję, jeśli komponent ma być w formie listy zamiast z elementów radio czy checkbox.

en: Basic textfield type.
pl: Podstawowy typ pola tekstowego

en: Provide a comma separated list of arguments to pass to the view.
pl: Wprowadź oddzieloną przecinkami listę argumentów jaka zostanie przekazana do widoku.

en: - Select -
pl: - Wybierz -

en: View used to select the nodes
pl: Widok używany do wyboru węzłów

en: Display text
pl: Wyświetl tekst

en: Other...
pl: Inne...
