Webform View Reference Component (6.x-1.0-beta3) - en to vi translation catalogue (14 entries)

en: view
vi: xem

en: - None -
vi: - Không -

en: Multiple
vi: Nhiều

en: View arguments
vi: Tham số View

en: Existing Views
vi: Views hiện có

en: Default Views
vi: Views mặc định

en: Node title
vi: Tiêu đề node

en: Default value
vi: Giá trị mặc định

en: Basic textfield type.
vi: Kiểu trường văn bản cơ bản.

en: Advanced - Nodes that can be referenced (View)
vi: Nâng cao - Các node có thể được tham chiếu (View)

en: Provide a comma separated list of arguments to pass to the view.
vi: Cung cấp danh sách, phân cách với dấu phẩy, các tham số truyền vào view.

en: - Select -
vi: - Chọn -

en: View used to select the nodes
vi: View được sử dụng để chọn các node.

en: Other...
vi: Khác...
