Web Links (6.x-2.4) - en to is translation catalogue (26 entries)

en: Home
is: Heim

en: Title
is: Yvirskrift

en: delete
is: strika

en: Status
is: Støða

en: Delete
is: Strika

en: Operations
is: Atgerðir

en: Last updated
is: Seinasta dagføring

en: No
is: Nei

en: Weight
is: Vekt

en: Settings
is: Setingar

en: edit
is: broyt

en: Save
is: Goym

en: Url
is: Leinki

en: Never
is: Ongantíð

en: Published
is: Útgivið

en: No posts available.
is: Eingir postar tøkir.

en: node
is: noda

en: Anonymous
is: Ónevndur

en: published
is: útgivið

en: Spam link deterrent
is: Avmarka spam leinki

en: Unpublished
is: Ikki givið út

en: not published
is: ikki útgivið

en: sticky
is: fest ovast

en: promoted
is: flutt fram

en: If enabled, Drupal will add rel="nofollow" to all links, as a measure to reduce the effectiveness of spam links. Note: this will also prevent valid links from being followed by search engines, therefore it is likely most effective when enabled for anonymous users.
is: Um virkið, so setur Drupal rel="nofollow" til øll leinki, fyri at minka um nyttuna av spam-leinki. Gev gætur at hetta eisini forðar gyldug leinki at verða nýtt av leitimaskinum, og tí er tað allarhelst mest nýtiligt tá ið tað verður virkjað fyri ónevnd vitjandi.

en: View comments
is: Vís viðmerkingar
