Webmail Plus (6.x-1.16) - en to bn translation catalogue (24 entries)

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: E-mail
bn: ই-মেইল

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Username
bn: ব্যবহারকারীর নাম

en: yes
bn: হ্যাঁ

en: Subject
bn: বিষয়

en: Description
bn: বিবরণ

en: Disabled
bn: অকার্যকর

en: Tags
bn: ট্যাগ

en: Date
bn: তারিখ

en: Search
bn: অনুসন্ধান

en: None
bn: একটিও নয়

en: Message
bn: বার্তা

en: Password
bn: পাসওয়ার্ড

en: Save
bn: সংরক্ষণ

en: Update
bn: আপডেট

en: Add
bn: যুক্ত কর

en: Email
bn: ইমেইল

en: Active
bn: সক্রিয়

en: To
bn: বরাবর

en: Signature
bn: স্বাক্ষর

en: active
bn: সক্রিয়

en: OK
bn: ঠিক আছে

en: File attachments
bn: ফাইল এটাচমেন্ট সমূহ
