Webmail Plus (6.x-1.16) - en to cy translation catalogue (31 entries)

en: Status
cy: Statws

en: E-mail
cy: E-bost

en: Delete
cy: Dileu

en: Submit
cy: Cyflwyno

en: Username
cy: Enw defnyddiwr

en: yes
cy: ie

en: Subject
cy: Testun

en: Actions
cy: Gweithredoedd

en: Description
cy: Disgrifiadau

en: Disabled
cy: Wedi ei analluogi

en: Tags
cy: Tagiau

en: Date
cy: Dyddiad

en: Search
cy: Chwilio

en: None
cy: Dim

en: Message
cy: Neges

en: Password
cy: Cyfrinair

en: Save
cy: Cadw

en: Update
cy: Diweddaru

en: Add
cy: Ychwanegu

en: Active
cy: Gweithredol

en: To
cy: I

en: From
cy: Gan

en: Signature
cy: Llofnod

en: active
cy: weithredol

en: Send
cy: Anfon

en: Attachments
cy: Atodiadau

en: File attachments
cy: Atodiadau ffeil

en: Key
cy: Allwedd

en: Ok
cy: Iawn

en: Apply
cy: Ceisio

en: Reply
cy: Ateb
