Webmail Plus (6.x-1.16) - en to fil translation catalogue (24 entries)

en: Status
fil: Kalagayan

en: Delete
fil: Tanggalin

en: Username
fil: Bansag

en: yes
fil: oo

en: Subject
fil: Paksa

en: Actions
fil: Mga gawain

en: Description
fil: Paglalarawan

en: Disabled
fil: Nakahinto

en: Tags
fil: Mga etiketa

en: Date
fil: Petsa

en: Search
fil: Hanapin

en: Message
fil: Mensahe

en: Password
fil: Hudyat

en: Save
fil: Pangalagaan

en: Update
fil: Gawing bago

en: Add
fil: Idagdag

en: Active
fil: Aktibo

en: To
fil: Para kay

en: From
fil: Mula kay

en: Signature
fil: Lagda

en: active
fil: aktibo

en: File attachments
fil: Pag-angkat ng mga talaksan

en: Key
fil: Susi

en: Reply
fil: Tugon
