Webmail Plus (6.x-1.16) - en to fr translation catalogue (61 entries)

en: Status
fr: État

en: E-mail
fr: Courriel

en: Delete
fr: Supprimer

en: Submit
fr: Soumettre

en: Username
fr: Nom d'utilisateur

en: yes
fr: oui

en: Subject
fr: Objet

en: Disabled
fr: Désactivé

en: Tags
fr: Étiquettes

en: Tag
fr: Étiquette

en: Search
fr: Rechercher

en: None
fr: Aucun(e)

en: Password
fr: Mot de passe

en: Save
fr: Enregistrer

en: Update
fr: Mettre à jour

en: Move to
fr: Déplacer à

en: Add
fr: Ajouter

en: tag
fr: balise

en: Email
fr: Courriel

en: Forward
fr: Transférer

en: hours
fr: heures

en: days
fr: jours

en: Active
fr: Actif

en: Re:
fr: Re :

en: To
fr: À

en: From
fr: A partir de

en: No messages.
fr: Pas de messages.

en: active
fr: actif(s)

en: Id
fr: Identifiant (ID)

en: Send
fr: Envoyer

en: here
fr: ici

en: General Settings
fr: Paramètres globaux

en: Plain Text
fr: Texte brut

en: First Name
fr: Prénom

en: Last Name
fr: Nom de famille

en: Folders
fr: Dossiers

en: Folder
fr: Répertoire

en: Encryption
fr: Chiffrement

en: Attachments
fr: Pièces jointes

en: File attachments
fr: Fichiers attachés

en: Key
fr: Clef

en: The key for your encryption system. You normally don't need to worry about this since this module will generate a key for you if none is specified. However you have the option of using your own custom key here.
fr: La clé pour votre système de chiffrement. Vous n'avez, normalement, pas besoin de vous en soucier, dès lors que ce module génère une clé pour vous lorsqu'aucune n'est spécifiée. Quoiqu'il en soit, vous avez toujours l'option d'utiliser votre propre clé personnalisée ici.

en: Address Book
fr: Carnet d'adresses

en: User Settings
fr: Paramètres de l'utilisateur

en: Authentication
fr: Authentification

en: Enable debugging
fr: Activer le débogage

en: Apply
fr: Appliquer

en: weeks
fr: semaines

en: Reply
fr: Répondre

en: SMTP port
fr: Port SMTP

en: Matches
fr: Correspondances

en: Suspend
fr: Suspendre

en: Presentation
fr: Présentation

en: Adding @count documents.
fr: Ajout de @count documents.

en: Cron batch size
fr: Taille des lots de la tâche planifiée (cron)

en: Internal
fr: Interne

en: Security Settings
fr: Paramètres de sécurité

en: Cc
fr: cc

en: No messages available.
fr: Aucun message disponible

en: No new messages
fr: Aucun nouveau message

en: No Solr instance available when checking requirements.
fr: Aucune instance Solr disponible lors de la vérification des pré-requis
