Webmail Plus (6.x-1.16) - en to hu translation catalogue (60 entries)

en: Status
hu: Állapot

en: Delete
hu: Törlés

en: Submit
hu: Beküldés

en: Username
hu: Felhasználónév

en: yes
hu: igen

en: Subject
hu: Tárgy

en: Actions
hu: Műveletek

en: Description
hu: Leírás

en: Disabled
hu: Tiltott

en: Action
hu: Művelet

en: Tags
hu: Címkék

en: Tag
hu: Címke

en: Date
hu: Dátum

en: Search
hu: Keresés

en: None
hu: Nincs

en: Message
hu: Üzenet

en: Password
hu: Jelszó

en: Save
hu: Mentés

en: Update
hu: Frissítés

en: Move to
hu: Áthelyezés

en: Add
hu: Hozzáadás

en: tag
hu: címke

en: Email
hu: E-mail

en: Forward
hu: Továbbítás

en: hours
hu: órák

en: days
hu: napok

en: Active
hu: Aktív

en: To
hu: Hova

en: From
hu: Honnan

en: Signature
hu: Aláírás

en: active
hu: aktív

en: Id
hu: Azonosító

en: Send
hu: Küldés

en: here
hu: ide

en: General Settings
hu: Általános beállítások

en: Messaging
hu: Üzenetküldés

en: Plain Text
hu: Egyszerű szöveg

en: First Name
hu: Keresztnév

en: Last Name
hu: Vezetéknév

en: Folders
hu: Mappák

en: Folder
hu: Mappa

en: Encryption
hu: Titkosítás

en: Attachments
hu: Csatolmányok

en: File attachments
hu: Csatolmányok

en: minutes
hu: perc

en: Key
hu: Kulcs

en: The key for your encryption system. You normally don't need to worry about this since this module will generate a key for you if none is specified. However you have the option of using your own custom key here.
hu: A titkosítási rendszer kulcsa. Normál esetben nem kell aggódni emiatt, mert a modul létrehoz egy kulcsot, ha nincs megadva. Tehát ez csak egy lehetőség a saját, egyedi kulcs használatához.

en: Address Book
hu: Címjegyzék

en: Authentication
hu: Azonosítás

en: Enable debugging
hu: Hibakeresés engedélyezése

en: Apply
hu: Alkalmaz

en: weeks
hu: hét

en: Reply
hu: Válasz

en: Mark as Read
hu: Megjelölés olvasottként

en: Matches
hu: Egyezések

en: Suspend
hu: Felfüggesztés

en: Cron batch size
hu: Időzítő kötegelt futtatási mérete

en: mark as read
hu: megjelölés olvasottként

en: No messages available.
hu: Nincs elérhető üzenet.

en: No new messages
hu: Nincs új üzenet
