Webmail Plus (6.x-1.16) - en to it translation catalogue (41 entries)

en: Status
it: Stato

en: Delete
it: Elimina

en: Submit
it: Invia

en: Username
it: Nome utente

en: yes
it: sì

en: Subject
it: Oggetto

en: Actions
it: Azioni

en: Description
it: Descrizione

en: Disabled
it: Disattivato

en: Action
it: Azione

en: Tags
it: Etichette

en: Tag
it: Etichetta

en: Date
it: Data

en: Search
it: Cerca

en: None
it: Nessuno

en: Message
it: Messaggio

en: Save
it: Salva

en: Update
it: Aggiorna

en: Add
it: Aggiungi

en: Email
it: E-mail

en: hours
it: ore

en: days
it: giorni

en: Active
it: Attivo

en: To
it: A

en: From
it: Da

en: Signature
it: Firma

en: active
it: attivo

en: Send
it: Invia

en: here
it: qui

en: General Settings
it: Impostazioni generali

en: First Name
it: Nome

en: Last Name
it: Cognome

en: Attachments
it: Allegati

en: File attachments
it: File allegati

en: minutes
it: minuti

en: Key
it: Chiave

en: Authentication
it: Autenticazione

en: Apply
it: Applica

en: weeks
it: settimane

en: Reply
it: Rispondi

en: Suspend
it: Sospendere
