Webmail Plus (6.x-1.16) - en to kn translation catalogue (54 entries)

en: Status
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: E-mail
kn: ಈ ಮೈಲ್

en: Delete
kn: ಅಳಿಸಿ ಹಾಕು

en: Submit
kn: ಸಲ್ಲಿಸಿ

en: Username
kn: ಬಳಕೆದಾರ ಹೆಸರು

en: yes
kn: ಹೌದು

en: Subject
kn: ವಿಷಯ

en: Actions
kn: ಕಾರ್ಯಗಳು

en: Description
kn: ವರ್ಣನೆ

en: Disabled
kn: ಅಶಕ್ತಗೊಳಿಸಲಾದ

en: Action
kn: ಕಾರ್ಯ

en: Tags
kn: ಟ್ಯಾಗ್‍ಗಳು

en: Tag
kn: ಟ್ಯಾಗ್

en: Date
kn: ದಿನಾಂಕ

en: Search
kn: ಹುಡುಕು

en: None
kn: ಯಾವುದೂ ಇಲ್ಲ

en: Message
kn: ಸಂದೇಶ

en: Password
kn: ಗುಪ್ತಪದ

en: Save
kn: ಉಳಿಸಿ

en: Update
kn: ಅಪ್ಡೇಟ್ ಮಾಡು

en: Add
kn: ಸೇರಿಸು

en: Email
kn: ಇಮೇಲ್

en: Forward
kn: ಫಾರ್ವಾರ್ಡ್

en: hours
kn: ಗಂಟೆಗಳು

en: days
kn: ದಿನಗಳು

en: Active
kn: ಸಕ್ರಿಯ

en: To
kn: ಗೆ

en: From
kn: ಯಿಂದ

en: Signature
kn: ಸಹಿ

en: active
kn: ಸಕ್ರಿಯ

en: OK
kn: ಸರಿ

en: Send
kn: ಕಳುಹಿಸು

en: General Settings
kn: ಸಾಮಾನ್ಯ ಸಂಯೋಜನೆಗಳು

en: Plain Text
kn: ಸರಳ ಪಠ್ಯ

en: Folders
kn: ಕಡತಕೋಶಗಳು

en: Folder
kn: ಹೊಸ ಕಡತಕೋಶ

en: Encryption
kn: ಗೂಢಲಿಪೀಕರಣ

en: Attachments
kn: ಅಟ್ಯಾಚ್‍ಮೆಂಟ್‍ಗಳು

en: minutes
kn: ನಿಮಿಷಗಳು

en: Key
kn: ಕೀಲಿ

en: Address Book
kn: ವಿಳಾಸ ಪುಸ್ತಕ

en: Authentication
kn: ದೃಢೀಕರಣ

en: Ok
kn: ಸರಿ

en: Enable debugging
kn: ದೋಷನಿವಾರಣೆಯನ್ನು ಶಕ್ತಗೊಳಿಸು

en: Apply
kn: ಅನ್ವಯಿಸು

en: weeks
kn: ವಾರಗಳು

en: Reply
kn: ಉತ್ತರಿಸು

en: Matches
kn: ತಾಳೆಗಳು

en: Suspend
kn: ತಾತ್ಕಾಲಿಕ ಸ್ಥಗಿತ

en: Presentation
kn: ಪ್ರಸ್ತುತಿ

en: Forward to
kn: ಫಾರ್ವಾರ್ಡ್

en: Sendmail
kn: ಸೆಂಡ್‌ಮೈಲ್

en: Move to Trash
kn: ಕಸದ ಬುಟ್ಟಿಗೆ ವರ್ಗಾಯಿಸು

en: Empty Trash
kn: ಕಸಬುಟ್ಟಿಯನ್ನು ಖಾಲಿಮಾಡು
