Webmail Plus (6.x-1.16) - en to oc translation catalogue (45 entries)

en: Status
oc: Estatut

en: E-mail
oc: Corrièr electronic

en: Delete
oc: Suprimir

en: Submit
oc: Sometre

en: Username
oc: Nom d'utilizaire

en: yes
oc: òc

en: Subject
oc: Objècte

en: Actions
oc: Accions

en: Description
oc: Descripcion

en: Disabled
oc: Desactivat

en: Action
oc: Accion

en: Tags
oc: Etiquetas

en: Tag
oc: Etiqueta

en: Date
oc: Data

en: Search
oc: Recercar

en: None
oc: Pas cap

en: Message
oc: Messatge

en: Password
oc: Senhal

en: Save
oc: Enregistrar

en: Update
oc: Metre a jorn

en: Add
oc: Apondre

en: Email
oc: Corrièr electronic

en: hours
oc: oras

en: days
oc: jorns

en: Active
oc: Actiu

en: To
oc: A

en: From
oc: De

en: Signature
oc: Signatura

en: active
oc: actiu(s)

en: OK
oc: D'acòrdi

en: Send
oc: Mandar

en: here
oc: aicí

en: First Name
oc: Prenom

en: Last Name
oc: Nom d'Ostal

en: Folders
oc: Dorsièrs

en: Folder
oc: Dorsièr

en: Attachments
oc: Fichièrs estacats

en: File attachments
oc: Fichièrs estacats

en: minutes
oc: minutas

en: Key
oc: Clau

en: Address Book
oc: Quasèrn d'adreças

en: Ok
oc: D'acòrdi

en: Apply
oc: Aplicar

en: weeks
oc: setmanas

en: Reply
oc: Respondre
