Webmail Plus (6.x-1.16) - en to uk translation catalogue (87 entries)

en: Status
uk: Стан

en: E-mail
uk: Електронна пошта

en: Delete
uk: Видалити

en: Submit
uk: Надіслати

en: Username
uk: Ім'я користувача

en: yes
uk: так

en: Subject
uk: Тема

en: Actions
uk: Дії

en: Description
uk: Опис

en: Disabled
uk: Вимкнено

en: Action
uk: Дія

en: Tags
uk: Теґи

en: Tag
uk: Теґ

en: Date
uk: Дата

en: Search
uk: Пошук

en: None
uk: Немає

en: Message
uk: Повідомлення

en: Password
uk: Пароль

en: Save
uk: Зберегти

en: Update
uk: Оновити

en: Move to
uk: Перемістити в

en: Add
uk: Додати

en: tag
uk: тег

en: Email
uk: Електронна пошта

en: Forward
uk: Переслати

en: hours
uk: годин(и)

en: days
uk: дні(в)

en: Active
uk: Активно

en: Re:
uk: На:

en: To
uk: До

en: From
uk: Від

en: No messages.
uk: Немає повідомлень.

en: Signature
uk: Підпис

en: active
uk: активне

en: OK
uk: Гаразд

en: Id
uk: Ідентифікатор

en: Send
uk: Надіслати

en: here
uk: тут

en: General Settings
uk: Загальні налаштування

en: Messaging
uk: Повідомлення

en: Plain Text
uk: Простий текст

en: First Name
uk: Ім'я

en: Last Name
uk: Прізвище

en: Folders
uk: Теки

en: Folder
uk: Тека

en: Encryption
uk: Шифрування

en: Attachments
uk: Вкладення

en: File attachments
uk: Приєднані файли

en: minutes
uk: хвилин(и)

en: Key
uk: Ключ

en: Address Book
uk: Адресна книга

en: User Settings
uk: Параметри користувача

en: Authentication
uk: Автентифікація

en: Ok
uk: Гаразд

en: Enable debugging
uk: Увімкнути зневадження

en: Apply
uk: Застосувати

en: weeks
uk: тижні

en: Reply
uk: Відповісти

en: SMTP port
uk: Порт SMTP

en: Mark as Read
uk: Позначити як прочитане

en: Matches
uk: Відповідності

en: Suspend
uk: Призупинити

en: Presentation
uk: Вигляд

en: this link
uk: це посилання

en: Forward to
uk: Переслати до

en: Internal
uk: Внутрішнє

en: Security Settings
uk: Параметри безпеки

en: Discard
uk: Відкинути

en: No sender
uk: Немає відправника

en: No subject
uk: Немає теми

en: Reply All
uk: Відповісти всім

en: Mark Read
uk: Позначити як прочитано

en: Newer
uk: Новіший

en: Older
uk: Старіший

en: Cc
uk: Копія

en: New Filter
uk: Новий фільтр

en: Move to Trash
uk: Перенести у Смітник

en: Set Password
uk: Встановити пароль

en: Empty Trash
uk: Спорожнити смітник

en: No messages available.
uk: Повідомлень немає.

en: New messages
uk: Нові повідомлення

en: No folders found
uk: Тек не знайдено

en: Open Inbox
uk: Відкрити теку вхідних

en: New Message
uk: Новий лист

en: No new messages
uk: Немає нових листів

en: Search failed
uk: Пошук невдалий

en: Folders to ignore
uk: Каталоги, які буде проігноровано
