Webmail Plus (6.x-1.16) - en to hi translation catalogue (37 entries)

en: Status
hi: अवस्था

en: E-mail
hi: ई-मेल

en: Delete
hi: मिटायें

en: Submit
hi: जमा करें

en: Username
hi: प्रयोक्ता का नाम

en: yes
hi: हां

en: Subject
hi: विषय

en: Actions
hi: क्रियाएँ

en: Description
hi: उल्लेख

en: Disabled
hi: निर्योग्य

en: Action
hi: कार्रवाई

en: Tags
hi: उपनाम

en: Tag
hi: अंकितक

en: Date
hi: तारीख

en: Search
hi: खोज

en: None
hi: कोई नहीं

en: Message
hi: संदेश

en: Password
hi: कूटशब्द

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: Update
hi: नवीनीकरण

en: Add
hi: जोड़ें

en: Email
hi: ईमेल

en: days
hi: दिन

en: Active
hi: सक्रिय

en: To
hi: को

en: From
hi: से

en: Signature
hi: हस्ताक्षर

en: active
hi: उपलब्ध

en: OK
hi: ठीक है

en: Send
hi: भेजें

en: General Settings
hi: सामान्य सेटिंग्स

en: Attachments
hi: संलग्नी

en: File attachments
hi: संचिका संलग्नी

en: Authentication
hi: प्रमाणीकरण

en: Ok
hi: ठीक

en: Apply
hi: लागू करें

en: Reply
hi: जवाब दें
