Webmail Plus (6.x-1.16) - en to id translation catalogue (38 entries)

en: E-mail
id: Email

en: Delete
id: Hapus

en: Submit
id: Kirim

en: Username
id: Nama pengguna

en: yes
id: ya

en: Subject
id: Judul

en: Actions
id: Tindakan-tindakan

en: Description
id: Deskripsi

en: Disabled
id: Non Aktif

en: Action
id: Tindakan

en: Tags
id: Tag

en: Date
id: Tanggal

en: Search
id: Pencarian

en: None
id: Tiada

en: Message
id: Pesan

en: Password
id: Sandi

en: Save
id: Simpan

en: Update
id: Perbarui

en: Add
id: Tambah

en: tag
id: Label

en: days
id: hari

en: Active
id: Aktif

en: To
id: Untuk

en: From
id: Dari

en: Signature
id: Tanda tangan

en: active
id: aktif

en: Send
id: Kirim

en: here
id: di sini

en: First Name
id: Nama Depan

en: Last Name
id: Nama Belakang

en: Attachments
id: Sisipan

en: File attachments
id: Sisipan file

en: Key
id: Kunci

en: Address Book
id: Buku Alamat

en: Authentication
id: Autentikasi

en: Ok
id: Oke

en: Apply
id: Terapkan

en: Reply
id: Balas
