Web Services (6.x-1.02) - en to fr translation catalogue (13 entries)

en: content
fr: contenu

en: Wrong username or password.
fr: Nom d'utilisateur ou mot de passe incorrect.

en: view
fr: voir

en: Import
fr: Importer

en: Save
fr: Enregistrer

en: Security
fr: Sécurité

en: Please wait...
fr: Veuillez patienter...

en: User ID.
fr: Identifiant (ID) utilisateur.

en: @type: updated %title.
fr: @type : %title mis à jour.

en: Allows external applications to communicate with Drupal.
fr: Permettre à des applications externes de communiquer avec Drupal

en: Access denied.
fr: Accès refusé.

en: Search returned no results.
fr: La recherche n'a retourné aucun résultat.

en: Web services
fr: Services Web
