Weekly Archive by Node Type (6.x-2.2) - en to pl translation catalogue (10 entries)

en: Node type settings
pl: Ustawienia rodzajów zawartości

en: administer week
pl: zarządzanie tygodniem

en: Global settings
pl: Ustawienia globalne

en: Week
pl: Tydzień

en: Link text
pl: Treść odnośnika

en: Replacement patterns
pl: Wzorce podstawiania

en: Long month name (January, February...December) of the first day of the week
pl: Pełna nazwa miesiąca (styczeń, luty... grudzień) pierwszego dnia tygodnia

en: Short month name (Jan, Feb...Dec) of the first day of the week
pl: Skrócona nazwa miesiąca (sty, lut... gru) pierwszego dnia tygodnia

en: Long month name (January, February...December) of the last day of the week
pl: Pełna nazwa miesiąca (styczeń, luty... grudzień) ostatniego dnia tygodnia

en: Short month name (Jan, Feb...Dec) of the last day of the week
pl: Skrócona nazwa miesiąca (sty, lut... gru) ostatniego dnia tygodnia
