Weekly Archive by Node Type (6.x-2.3) - en to ru translation catalogue (12 entries)

en: Node type settings
ru: Настройки типа материалов

en: Sort links in chronological order
ru: Сортировать ссылки в хронологическом порядке

en: Sort archive page in chronological order
ru: Сортировать страницы с архивами в хронологическом порядке

en: Paginate archive page
ru: Показывать архивы постранично

en: If checked the output will be split into pages. The number of posts will respect the global nodes per page setting.
ru: Если отмечено, то содержание архивов будет показываться с разбивкой по страницам. Количество сообщений на страницу настраивается в <a href="?q=admin/content/node-settings">общих установках сайта</a>.

en: administer week
ru: управление неделей

en: Global settings
ru: Глобальные настройки

en: Week
ru: Неделя

en: Link text
ru: Текст ссылки

en: more...
ru: еще...

en: Replacement patterns
ru: Подстановочные шаблоны

en: Enter a number to limit the number of months linked in the block, blank or "0" to list all months.
ru: Укажите, какое количество месяцев должно показываться в блоке.
