Whisper (6.x-1.0-rc2) - en to it translation catalogue (5 entries)

en: Access control
it: Controllo accessi

en: Yes
it: Si

en: Configure
it: Configura

en: Selected
it: Selezionato

en: Edit comment
it: Modifica commento
