Whisper (6.x-1.0-rc2) - en to ro translation catalogue (6 entries)

en: Access control
ro: Control acces

en: Yes
ro: Da

en: No
ro: Nu

en: Configure
ro: Configurează

en: Selected
ro: Selectat

en: Edit comment
ro: Editează comentariul
