Whizzywig - A complete WYSIWYG Editor (6.x-1.9) - en to pt translation catalogue (14 entries)

en: Show on every page except the listed pages.
pt: Mostrar em todas as páginas excepto as indicadas.

en: Show on only the listed pages.
pt: Mostrar apenas nas páginas indicadas.

en: General settings
pt: Definições gerais

en: Rename
pt: Renomear

en: Content type
pt: Tipo de conteúdo

en: Basic Settings
pt: Configurações básicas

en: Visibility
pt: Visibilidade

en: Visibility settings
pt: Configurações de visibilidade

en: File Upload
pt: Enviar ficheiro

en: Use xHTML markup
pt: Use a marcação xHTML

en: Editor width
pt: Largura do editor

en: Resize
pt: Redimensionar

en: Choose whether xhtml markup should be enabled or not.
pt: Escolha se a marcação xhtml deve ser ativada ou não.

en: Toolbar buttons
pt: Botões da barra de ferramentas
