Whizzywig - A complete WYSIWYG Editor (6.x-2.0) - en to id translation catalogue (11 entries)

en: User interface
id: Antarmuka pengguna

en: Show on every page except the listed pages.
id: Tampilkan pada semua halaman kecuali halaman berikut.

en: Show on only the listed pages.
id: Tampilkan hanya pada halaman berikut.

en: General settings
id: Pengaturan umum

en: Content type
id: Jenis konten

en: Visibility
id: Visibilitas

en: Visibility settings
id: Pengaturan visibilitas

en: File Upload
id: Unggah berkas

en: Editor width
id: Lebar editor

en: Resize
id: Ubah ukuran

en: Toolbar buttons
id: Tombol bilah alat
