Whizzywig - A complete WYSIWYG Editor (6.x-2.2) - en to it translation catalogue (12 entries)

en: User interface
it: Interfaccia utente

en: Show on every page except the listed pages.
it: Mostra su ogni pagina eccetto quelle elencate.

en: Show on only the listed pages.
it: Mostra solo sulle pagine elencate.

en: General settings
it: Impostazioni generali

en: Content type
it: Tipo di contenuto

en: Visibility
it: Visibilità

en: Visibility settings
it: Impostazioni visibilità

en: File Browser
it: Navigatore file

en: File Upload
it: Caricamento file

en: Editor width
it: Larghezza editor

en: Resize
it: Ridimensiona

en: Toolbar buttons
it: Pulsanti della barra strumenti
