Wikitools (6.x-1.3) - en to fr translation catalogue (25 entries)

en: Disabled
fr: Désactivé

en: Settings for wiki-like behaviour.
fr: Paramètres pour un comportement de type wiki.

en: List nodes which have duplicate titles
fr: Liste des nœuds qui ont des titres en double

en: Wiki path
fr: Chemin du wiki.

en: Title of main page
fr: Titre de la page principale

en: Wiki node types
fr: Types de contenu du wiki

en: Disallowed characters in titles
fr: Caractères interdits dans les titres

en: Subpages
fr: Sous-pages

en: URL subpages
fr: URL des sous-pages

en: Redirected from <a href="@url">%page</a>
fr: Redirigé depuis <a href="@url">%page</a>

en: The character %c is not allowed in a title
fr: Le caractère %c n'est pas autorisé dans les titres

en: The title is not allowed to end in: %string
fr: Le titre n'est pas autorisé à se terminer par : %string

en: Multiple pages have this name:
fr: Plusieurs pages portent ce nom :

en: The page %page_name has been moved.
fr: La page %page_name a été déplacée.

en: The new page name is !new_name
fr: Le nom de la nouvelle page est !new_name

en: The page %page_name does not exist.
fr: La page %page_name n'existe pas.

en: You can <a href="@url">search for %page_name</a>
fr: Vous pouvez <a href="@url">rechercher %page_name</a>

en: Wiki 404 type
fr: Type de contenu pour les pages 404 du wiki.

en: Link to search
fr: Lien vers la page de recherche

en: Link to creation
fr: Liens vers la page de création

en: Creation form
fr: Formulaire de création

en: Page found: %page
fr: Page trouvée : %page

en: Page moved: %page
fr: Page déplacée : %page

en: Page does not exist: %page
fr: La page n'existe pas : %page

en: A <a href="@page_url">page</a> with this name already exists.
fr: Une <a href="@page_url">page</a> portant ce nom existe déjà.
