Wikitools (6.x-1.3) - en to uk translation catalogue (30 entries)

en: Disabled
uk: Вимкнено

en: Options
uk: Опції

en: Activation
uk: Активація

en: The wikitools module allows you to set several options for your content to get a more wiki-like behaviour.
uk: Модуль wikitools дозволяє вам установлювати кілька опцій для вашого матеріалу, щоб одержати більш вікі-подібну поведінку.

en: Settings for wiki-like behaviour.
uk: Настроювання вікі-подібної поведінки.

en: Duplicate titles
uk: Дублікати заголовків

en: Wiki path
uk: Шлях Wiki

en: Title of main page
uk: Заголовок головної сторінки

en: The main page is shown if you type in the wiki path. Leave empty to disable the main page.
uk: Головна сторінка відображається, коли ви набираєте шлях вікі. Щоб не використовувати головну сторінку — не заповнюйте.

en: Wiki node types
uk: Тип матеріалу для wiki

en: The option <em>Automatic Redirect</em> works only if node revisions are created.
uk: Опція <em>Автоматичний перенапрямок</em> працює тільки якщо створена редакція матеріалу.

en: The character %c is not allowed in a title
uk: Символ %c неприпустимий у заголовку

en: The title is not allowed to end in: %string
uk: Заголовок не повинен закінчуватися на: %string

en: Multiple pages have this name:
uk: Є кілька сторінок із цією назвою:

en: The page %page_name has been moved.
uk: Сторінка %page_name була переміщена.

en: The new page name is !new_name
uk: Нова назва сторінки — !new_name

en: The page %page_name does not exist.
uk: Сторінка %page_name не існує.

en: You can create the page as:
uk: Ви можете створити сторінку як:

en: The drupal path for the wiki. Do not include a trailing slash. Leave empty to disable the wiki path.
uk: Друпал шлях для вікі. Похилу риску не додавати. Щоб не використовувати шлях вікі, залиште поле порожнім.

en: Wiki 404 type
uk: Тип Wiki 404

en: Select the 404 (page not found) type for all pages under the wiki path.
uk: Виберіть тип помилки 404 (сторінка не знайдена) для всіх сторінок у вікі шляху.

en: Link to search
uk: Посилання на пошук

en: Link to creation
uk: Посилання на створення

en: Creation form
uk: Форма створення

en: Leave empty to disable this feature. Specify a list of characters which are not allowed in the title of a wiki page.
uk: Не заповнюйте, щоб відключити цю особливість. Визначите список знаків, які заборонені в заголовку сторінок вікі.

en: Page found: %page
uk: Знайдена сторінка: %page

en: Page moved: %page
uk: Сторінка переміщена: %page

en: Page does not exist: %page
uk: Сторінка не існує: %page

en: A <a href="@page_url">page</a> with this name already exists.
uk: <a href="@page_url">Сторінка</a> з цією назвою вже існує.

en: Provides helper functionality to have wiki-like behaviour.
uk: Надає помічника функціональності для вікі-подібної поведінки.
